گوهرسنگ فیروزه (Turquoise)

فیروزه کانی از جنس فسفات آلومینیوم و مس و رنگ چشمگیر آبی آن به دلیل حضور مس ایجاد میشود. رنگ این سنگ زیبا به میزان آهن و مس موجود در ترکیب، از آبی آسمانی تا سبز متغیر است.

نام انگلیسی این سنگ "Turquoise"  به معنای سنگ ترکی می باشد و علت این نامگذاری به دلیل این بوده است که برای فروش در اروپا، از ایران به ترکیه و سپس به اروپا برده می شد و تصور همگان بر این بوده است که این کانی از ترکیه استخراج می شود.

سنگ فیروزه در سراسر دنیا یافت می شود و تاریخچه آن بعنوان سنگی معنوی به ۷۵۰۰ سال پیش باز می گردد. فیروزه ایرانی یکی از بهترین فیروزه های دنیاست و معادن فیروزه در ایران جزو اولین معادن این سنگ به شمار می رود. چین، امریکای شمالی و جنوبی، مصر و تبت نیز، دیگر منابع آن هستند.

منابع این گوهر ارزشمند و زیبا در ایران عبارتند از نیشابور، دامغان، کرمان، شهر بابک و ... که البته معدن فیروزه نیشابور با قدمتی بیش از 2000 سال، ارزشمندترین فیروزه های ایران و جهان را داراست.

خواص گوهرسنگ فیروزه

💎ایجاد تعادل و تنظیم چاکرای پنجم (چاکرای گلو)

💎مصریان فیروزه را "سنگ زندگی" نامیدند، قدیمی ترین جواهراتی که با این سنگ ساخته شده، چهار گردنبند است که در دستان جسد مومیایی ملکه "زر" یافت شده است؛ او در حدود سال 5500 پیش از میلاد بر مصر فرمانروایی کرده است.

💎فیروزه در تبت از احترام زیادی برخوردار بوده و در تمام دوران زندگی شخص همراهش می شد. به عنوان پول رایج و سنگی باارزش داد و ستد می شده که حتی از طلا هم گرانبهاتر بوده است.

💎فیروزه سنگ قدرت  است، بعنوان ابزار مدیتیشن به پاکسازی ذهن شما کمک کرده و شما را پذیرای همه چیزهای موجود در کائنات می کند.

💎بومیان امریکا معتقد بودند این سنگ، شخص سوار بر اسب را محافظت می کند و بطور کلی از چشم بد محفوظ می دارد. آن را "سنگ آسمان" یا "سنگ بهشت" می نامیدند و معتقد بودند این سنگ پلی معنوی بین دنیاهای مادی و غیر مادی می سازد و توانایی روان بینی قدرتمندی به دارنده اش می دهد.

💎فیروزه سمبل بخشندگی، خلوص و مهر و علاقه است، دوستی را حفظ می کند و در گذر زمان دشمن را به دوست تبدیل می کند.

💎فیروزه همچنین در درمان سردرد مؤثر است و باعث تقویت تمامی بدن و ترمیم بافتها می شود.

💎فیروزه به خاطر قدرت دفعش معروف است و وقتی روی بخشی از بدن که دچار بیماری است قرار داده شود، بیماری به درون سنگ کشیده شده و از بدن خارج می شود.

💎فیروزه برای بدست آوردن ثروت استفاده می شود، اگر به عنوان هدیه به شخصی داده شود، برای دریافت کننده ثروت و خوشبختی به همراه دارد.

💎سنگی آرامش بخش و تسکین دهنده اعصاب

💎برای رفع افسردگی و خستگی

💎کارایی سیستم ایمنی بدن را افزایش می دهد

💎کمک به ترمیم بافتها

💎دارای اثرات ضد التهابی و زدودن سموم

💎تقویت چشم ها و درمان آب مروارید

💎کمک به درمان روماتیسم، نقرس، مشکلات معده، و بیماری های ویروسی

💎پاک کردن مراکز انرژی بدن

💎نماد سخاوت ، صداقت ، و محبت

💎در جادوها و طلسمات عشق و محبت استفاده می شود.

💎حرز عظیمی در برابر حوادث و بلایا

💎جهت گشایش امور و رفع مشکلات بسیار کاربرد دارد.
 

 
  • وضعیت
  • جدیدترین
  • پربازدیدترین
  • پرفروشترین
  • ارزانترین
  • گرانترین
  • الفبا
ثبت سفارش
تعداد
عنوان